Temel Seviye Yelken

Bu kurstan sonra yelkenle tanışmış olacaksınız ve bir skipperin yanında mürettebat olarak denize çıkabilirsiniz.
Bu kurs sonunda Sollare Yelken Akademisi Katılımcı Sertifikası alabilirsiniz.


Kurs Konuları


TEKNE DONAMININ TANITILMASI
TEKNEYE MALZEME YERLEŞİMİ
YELKEN BASMA, KAPATMA
RÜZGAR BİLGİSİ VE TANITILMASI
YELKENLİ HAREKET PRENSİPLERİ
GENOA VE ANA YELKEN AYARLARI (TRİMLEME)
DÜMEN TUTMA
CAMADAN VURMA (YELKEN KÜÇÜLTME)
YELKEN İLE MANEVRA YAPMA
TEMEL DENİZCİLİK
HALAT ATMA, BAĞLAMA
DEMİR ATMA
İLERİ VE TORNİSTAN (GERİ) MOTORLU KULLANMA 
HARİTA OKUMA (TEMEL BİLGİ)
DENİZDE ÇATIŞMA KURALLARI (MOTORLU VE YELKENLİ ARAÇLAR İÇİN)
TEKNEDE VE DENİZDE GÜVENLİK
TEKNEDE YAŞAM

 

 

Kurs Süresi
6 gün
Konaklama
Teknelerimizde üçer çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilik yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız da vardır. Kurs boyunca teknede konaklayabilirsiniz.
Rotalar

Marmaris (Netsel Marina) - Hisarönü - Marmaris rotasında hem en güzel koyları göreceksiniz hem de kursumuz için ideal rüzgarları bulma şansımız yükselecektir. Rüzgar ve deniz koşullarına göre kurslarımızı daha önceden belirtmek koşuluyla farklı bir rotada da gerçekleştirebiliriz. Kış mevsiminde kurslarımız civar koylardaki tesislerin kapalı olmasından dolayı Marmaris koyu içerisinde yapılmaktadır. Bol pratik yaparak sizin öğrenme şeklinize göre bilgilerinizi arttırmaya çalışacağız. Hava durumuna göre, her gün başka bir koya yanaşacağız. 

Tekneye Giriş:        Cumartesi saat 17.00’den itibaren.    
Tekneden Çıkış:     Cumartesi saat 09.00’a kadar.    

Kurs başlangıcı:     Pazar sabah saat 10.00
Kurs bitişi:              Cuma akşam saat 17.00
 

Günlük Programımız
Uyandıktan sonra her sabah 1 saat hafif bir yürüyüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adalelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Dilerseniz de pırıl pırıl sularda yüzüp güne ferah bir şekilde başlayabilirsiniz. Kahvaltımızı edip 10:00'da kurslarımıza başlıyoruz. Rüzgar başlayınca da denize çıkacağız. Günlük 15 - 20 deniz mili yol tutup bol bol manevra antrenmanı yapacağız. Akşamüstü farklı bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. Dilerseniz teknede yemek hazırlayabilirsiniz, isterseniz koylardaki restoranlarda da yemek yiyebiliriz. 
Eğitmeniniz yemekte sizin misafiriniz olacak.
Kurs Katılımcı Sayısı
En az 3 kursiyer olunca kursumuzu gerçekleştirebiliyoruz. Teknede en fazla 6 kişi konaklayabileceği için her bir kursta 6 kişiye kadar katılımcı kabul edebiliyoruz.
Fiyata Dahil Olanlar
Teknede konaklama
Eğitmen ücreti
Katılımcı Sertifikası
Bir adet t-shirt
Çarşaf/kılıf/pike
Teknenin son temizliği
Transitlog
Yakıt
 
Yan Masraflar
Yiyecek / içecekler
Rezervasyon / Ödemeler

Kurs Tarihleri sayfasında seçtiğiniz tarihte kayıt olabilmek için bize bir e-posta gönderebilir veya iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon teyidinizin yanında bilmeniz gereken önemli detaylar ve yatımıza nasıl ulaşacağınız hakkında sizi bilgilendireceğiz. Kapora gönderdikten sonra rezervasyonunuz kesinleşecektir. Ücretin kalan kısmını tekneye ulaştığınızda peşin olarak ödemenizi rica ediyoruz. Kursunuzun başlamasına 4 hafta kaladan itibaren talep edeceğiniz değişiklik ve iptallerde yaptığınız ön ödemeyi size geri ödememiz maalesef mümkün olmayacaktır. Ücretlerin hesaplanmasında Merkez Bankasının günlük döviz satış kurları esas alınacaktır.

Genel Şartlar
Temel Yelken ve Denizcilik Kursu için Genel Şartlar geçerlidir.
Galeri