Marmaris

Bir zamanlar sakin bir balıkçı kasabası iken, Marmaris, sadece Türkiye` de değil, tüm Ege kıyılarında, en büyük dinlence yeri olmayı başararak, kendini geliştirmiştir.Tarihi kalıntıları ile modern, gelişmiş turizm, Marmaris’in ruhu ve kalbidir. Birçok otel, restoran, gece kulübü ile her bütçeye uygun tatil olanakları sunan Marmaris’ de nüfus yaz dönemlerinde 200.000’e kadar artar. Gelişmiş olmasına rağmen, Körfezin batısında, yaklaşık 10 km uzanan, Marmaris aynı zamanda kasabayı çevreleyen, çam ağaçları sayesinde tüm yıl boyunca yeşil olmasıyla ünlüdür.

 

Körfezin etrafında birçok sahil, antik şehirler ve sahil köyleri günübirlik turlar için idealdir. Yat limanı, Türkiye’nin en büyük ve en güzel limanı olması nedeniyle, turkuaz kıyılar boyunca en işlek charter limanıdır.

 

​İklime bağlı olarak, sahiller, kasabanın tesisleri ve ulaşım kolaylıkları, ziyaretçileri çeken önemli pozitif unsurlardır. Dalaman havaalanından kısa ulaşım yolu, Rodos’tan feribot seferleri, Datça ve Fethiye karayolu ile ulaşım oldukça kolaydır. Limanı, Yalancı Boğaz’daki yat bakım ve servislerindeki profesyonellik sayesinde dünya çapında birçok tekne için cazip hale gelmiştir. Kış aylarındaki ılıman iklimi, çam ağaçları ile çevrili etkileyici dağları ile Marmaris uzun yıllardır popüler bir tatil beldesidir.

 

 

Dost canlısı insanlar, meşhur tarihi yerler, küçük limanlar, bakir koylar, deniz ve güneşin harika dansı..

 

​Marmaris, Göcek ile Bodrum arasında dolayıysla her iki yöne doğru seyir yapabilirsiniz. Netsel Marina, modern ve güzel bir ortam yaratırken alışveriş için her türlü alternatifi sağlıyor. Türkiye kıyılarının en güzel koyları Marmaris'e çok yakın mesafelerde bulunuyor. Yaz aylarında yelken yapmak için genellikle hoş bir rüzgar vardır ve dalga boyu azdır.

 

Marmaris'e en yakın koylardan ilk veya son geceleme için en uygun olanlar Kumlubük, Kadırga, Çiftlik Limanı'dır. Kumlubü´te demirde kalabilirsiniz ya da bir restorana ait olan şamandıraya ya da bir iskeleye bağlanabilirsiniz. 

 

Hisarönü Körfesine doğru bir seyir planlıyorsanız ve tesisli koyları tercih edecekseniz arzu ederseniz Serçe Limanı, Bozukkale, Söğüt, Bozburun, Dirsek Bükü, Kocabahçe, Selimiye veya Orhaniye'ye bağlanabilirsiniz, Demirlemek veya kıçtan karada kalmak için bir sürü şirin ve korunaklı koy bulabilirsiniz. Bir haftadan daha uzun zamanınız varsa, turunuzu Datça ve Knidos Limanına kadar uzatabilirsiniz. Bu bölgede ücretli iskelelere (Mesudiye ve Knidos) ya da Palamutbükü'ndeki limana bağlanabilirsiniz. Datça tarafında, liman dışında her boyda mükemmel koy sizi davet ediyor –  olağanüstü bir doğa, dost canlısı insanlar, bakir koylar, deniz ve güneşin harika dansı ve meşhur Knidos harabeleri sizi bekliyor.

 

​Marmaris, Bozburun, Datça yada Göcek limanlarından gümrük ve pasaportlu çıkış yapıp ve Yunan komşularımızı ziyaret edebilirisiniz. Rodos, Chalki, Simi, Tilos, Nisiros ve Kos  Adalarına Marmaris`ten bir haftalik turunuzda kolayca ulaşabilirsiniz.

Galeri