Yat Kiralama SSS

Yat kiralama konusuyla ile ilgili merak ettiklerinizi ve Marmaris'e gelmeden önce sıkça sorulan soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz. Yine de aklınıza takılan konular için bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olmak isteriz.

 

 

Teknede yaşam nasıl bir şey?
Yelkenli tekneler aslında denizlerin karavanları olarak nitelendirilebilir. İki kişilik üç adet kamara, bir mutfak, buzdolabı, tekneye göre bir, iki ya da her kabine özel duş-tuvalet ve genişçe bir salon mevcuttur. Teknelerin güvertesi rahat bir şekilde yelken yapılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır ve geniş bir kokpit-havuzluk bölümü vardır. İstenirse iki katılımcının açık havada uyumasına da imkan veren bu havuzluk bölümü teknede en çok beraber olunan ve vakit geçirilen alan olarak adlandırılabilir. İçinde her türlü temel konfor olduğu için kahvaltı-akşam yemekleri teknede hazırlanabilir. Ancak dilenirse üç öğün de yanaştığımız koylardaki tesislerde de yenebilir.
Teknedeki imkanlar nelerdir?
Teknelerimizde altı kişinin konaklamasına imkan veren üç kamara, fırın dahil her türlü mutfak araç gereci, duş, tuvalet mevcuttur. Bir karavandan farksız olan bu konsept, evlerimizdeki imkanların daha minimal ölçütlerdeki çözümlerini içerdiği için aslında uyum göstermek düşünülenden daha kolaydır.
220 Volt elektrik imkanları ancak karadan sağlanabildiği için telefon veya bilgisayarları şarj etmek ancak bir iskeleden elektrik bağlantısı alındıktan sonra mümkün olabilmektedir. Ancak 12 Voltluk küçük çakmak şarjlarıyla bu ihtiyacı her an karşılamak mümkündür.
Rotalarımız zaman zaman telefon şebekelerinin kapsama alanlarının dışında kaldığından iletişimde kesintiler olabilir.
Yanımızda neler getirmeliyiz?

Yelkenliyle denize açılmadan önce alıştığınız gibi bir denizi tatiline giderken hazırladığınız çantaya ek olarak unutmamanız gerekenler aşağıdakiler olacaktır:

 

- Güneş Kremi

- Kişisel İlaçlarınız

- Bir Çift Yelken Eldiveni

- Kaymaz Kauçuk Tabanlı Altı Açık Renkli Tekne Ayakkabısı

- Şapka

- Güneş Gözlüğü ve Arkadan Bağlamak için Bant

- Güneşten Korunmak için Uzun Kollu Tişört ve İnce Bir Spor Pantolon

- Yağmurluk ve Rüzgarlık (Özellikle Bahar ve Kış Ayları için)

- Terlik ve Rahat Bir Spor Ayakkabı

- Uyku Tulumu (Sadece Kış Mevsimi için)

Teknede ne gibi emniyet önlemleri mevcut?

-Her katılımcının boyuna ve kilosuna uygun olarak tura katılımcı sayısı kadar can yeleklerimiz,

-Dileyen katılımcılarımız için çocuklara yönelik bir önlem olarak tekne etrafına gerilen filemiz,

-İlkyardım kitabımız ve çantamız,

-Acil durumda haberleşebilmek için el telsizimiz, işaret fişeklerimiz,

-Teknedeki kişi sayısını kapsayacak kadar büyüklükte can salımız mevcuttur.

Tatilimizde nerelerde yemek yiyebiliriz?
Misafirlerimiz isterlerse teknede, isterlerse gün sonunda bağlanılabilecek bir iskelenin restoranında yemeklerini yiyebilirler.
Teknedeki ekipmanlar kullanılarak istenilen yemekler teknede hazırlanabilir ya da koylardaki restoranların iskelelerinde her öğününüzü manzaraya karşı da yiyebilirsiniz.
Yan masraflar nelerdir, yanımızda ne kadar para getirmemiz gerekir?

En önemli masraf kalemi teknedeki yiyecek ve içeceklerdir. Bir haftalık kurs veya gezi sırasında teknede mi yoksa restoranda mı yemek yemek istediğinize göre şekillenebilecek bu miktar için bu masraf kalemi herkese göre değişkenlik gösterebilmektedir.
Kurs ve gezi sayfalarımızda belirtilen diğer masraflar da gezilere göre değişkenlik gösterebildiğinden ilgilenilen programla ilgili detaylara göz gezdirebilirsiniz.

Bütün programlarda kaptanınız ve eğer varsa rehberiniz yemeklerde sizin misafiriniz olacaklardır.

Deniz tutmasına karşı neler yapabilirim?
Deniz tutması nadiren de olsa herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Denge merkezlerimizin sürekli değişmesinin vücut tarafından tolere edilememesinden kaynaklanan deniz tutması şikayetini eğer daha önceki bir tekne deneyiminde yaşadıysanız tekneye çıkmadan önce hafif beslenmekte, yağlı yiyeceklerden ve alkollü içeceklerden uzak durmakta her zaman fayda vardır. Ayrıca çeşitli gıda tabletleri ve zencefil alımıyla da bu duruma karşı önceden hazırlanılabilir.
Zamanla vücut kendini deniz tutmasına karşı alıştıracaktır ancak eğer seyir esnasında bu şikayet başlıyorsa misafirimizin temiz havada ufku görebilecek bir pozisyonda durması belirtilerin çoğalmasını engelleyecektir.
Marmaris'e nasıl ulaşabiliriz, marinaya ulaşımda yardımcı oluyor musunuz?

Marmaris'e en yakın havalimanı Dalaman'dadır. Yurtiçinde İstanbul ve Ankara'dan, yurtdışından ise pek çok noktadan direkt uçuş bulunmaktadır. Havalimanından Marmaris'e Havaş ve Muttaş otobüsleri uçuş saatlerine göre yolcu taşımaktadır. 

Ancak dilerseniz ücret karşılığında sizin için havalimanından transfer de ayarlayabiliriz.

Teknede sigortalı mıyız?

Tekneler ve içinde yolculuk eden katılımcılarımız sigorta kapsamındadır.

Çocuklarımızla yelken tatiline gelebilir miyiz?

Tabii ki!

Hatta çocuklarınızla gelmenizi çok isteriz. Çünkü onların genç yaşlarında yaşayacakları bu eşsiz tecrübe ileride onlara eşi benzeri olmayan özellikler katacaktır.

Tatillerde ve gezilerde küçük çocuklarınıza yönelik tekne etrafına file çekebiliyoruz. Ayrıca küçük boyda can yeleklerimiz de mevcut.