Sollare Yelken Akademisi

Sollare Yelken Akademisi, küçük yaşta yelken sporuna başlamış, binlerce deniz milini arkasında bırakmış ve denize gönül vermiş olan kurulmuştur.

2007 yılında kurulan Sollare Sailing, 2011 senesinde IYT (International Yachtmaster Training Worldwide) tarafından yetkili Yelken okulu olarak kabul edilmiştir.

Her yıl teknelerini ve malzemelerini yenileyen yelken okulumuz temel kurslardan açık deniz kaptanlık kurslarına kadar olan eğitim programları sunmaktadır.  Bütün kursların ve sınavların üç dilden (Türkçe, İngilizce veya Almanca) seçilme imkanı vardır.

Tüm sene boyunca yapılan kurslarımıza her yaştan farklı iş ve meslek gruplarından öğrenciler katılmaktadır. Katılımcılarımız arasında hayatlarında ilk defa tekneye binen ve başarıyla kurslarını bitirenlere sık rastlanmaktadır.

2012 senesinden beri okul teknesin yanında 'Filotilla' imkanı da veriliyor. Yeni mezun olan skipperlere ve kendini denizde denemek isteyenlere,  okul teknesi eşliğinde seyir yapmayı ve tecrübelerini arttırmayı hedefliyoruz.

2015 senesinde Sollare Sailing Türkiye Yelken Federasyonu tarafından "Yelkenli Yatçılık" eğitimleri vermeye, 2017'de de Sabine Dedoğlu ile birlikte "YY5 Yelkenli Yatçılık Eğitmeni/Öğreticisi Kursu" vermeye hak kazandı.
 

Tayfun Öztuna Sabine Dedeoğlu