Sollare Sailing

Türkiye’de yakın tarihe kadar Akdeniz ve Ege kıyılarında oturan halkının deniz ve su sporlarına olan ilgisi oldukça azdı. Günümüzde artık bu farklı bir konuma gidiyor. Bu bağlamda bizim isteğimiz daha çok kişiye yelken ve denizciliği tanıtmak.

 

Türkiyede bir tekne ile denize çıkmak için Amatör Denizcilik Belgesi yetiyor ve bu belge sadece kolayca geçilebilen yazılı bir sınavdan sonra alınıyor. Bizim hedefimiz teorinin yanında uygulamalarla sizi her türlü duruma hazırlayarak bu belgeye sahip olmanız. Unutmayın, deniz sadece kitaptan öğrenilmez.

 

Yelken ve denizcilik programlarımızdan sonra farklı bir bakış açısıyla denizin keyifini çıkartmanızı hedefliyoruz.

 

Tekne sahibi olmak, tekne kiralamak veya yarışlara katılmak isteyen denizcilere, teknede bolca pratik yaparak tekne kullanma deneyimlerini arttıracakları ortamı yaratıyoruz. Kurs süresinin tamamın denizde geçirip tekneyi sizin kullanmanızı sağlıyoruz. Eğitmenleriniz olarak sürekli yanınızdayız.

 

Yelken sadece bir spor değil, aynı zamanda bir yaşam tarzıdır. Sizi değiştirecek, yelkenden önce ve yelkenden sonra olarak hayatınıza dokunacak bu deneyimi yaşatmak motivasyonuyla çalışıyoruz.

 

Faaliyetlerimiz

Yelken programları
Kurumlar için teknede takım çalışmaları
Danışmanlık
Yelkenli tekne kiralama
Tekne satışı