Ehliyetler

Sollare Yelken Akademisi, Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) ve International Yacht Training (IYT) kurslarını düzenleme, uluslararası yelkenli ve motorlu tekneler kiralayabilmek için uluslararası geçerli ehliyetleri verme akreditasyonuna sahip resmi bir yelken okuludur. Bizim okulumuzda aşağıdaki amatör amaçlı ehliyetler için kurs alabilir ve gereken sınavlara girdikten sonra bu ehliyetlere sahip olup hayalinizdeki gibi yelken yapabilirsiniz. Sahip olmak istediğiniz ehliyetlerle ilgili sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilir ya da bize e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

 

IYT Worldwide

IYT, yelken ve denizcilik eğitimi konusunda dünyada en çok kabul gören eğitim programıdır. Eğitim sertifikaları dünyada seyir yapılan pek çok ülke ve denetleyici kuruluş tarafından tanınan ve kabul edilen sertifikalardır.

Okulumuzun verdiği IYT Ehliyetleri

IYT Bareboat Skipper License (motor ve/veya yelken)
IYT Yachtmaster Coastal (motor ve/veya yelken)    
IYT Yachtmaster Offshore (motor ve/veya yelken)
IYT Telsiz Operatörü Sertifikası  
ICC Boating License
(power and/or sail)

 

TUYEP

Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı (TUYEP), Türkiye Yelken Federasyonu ve Uluslararası Yelken Federasyonu işbirliğiyle oluşturulmuş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir eğitim programıdır. Yelkenle yeni tanışanlardan yelkenle yaşayanlara kadar herkesi kapsayan, standartlarla güçlendirilmiş bir eğitim müfredatına sahiptir.

Okulumuzun verdiği TUYEP Sertifikaları

YY1 - Yelkenli Yatçılığa Giriş
YY2 - Gezi Yatçılığı Eğitimi
YY3 - Üst Düzey Yelkenli Yatçılık
YY5 - Yelkenli Yatçılık Eğitmeni/Öğreticisi Kursu