Filotilla

Filotilla Nedir?
Filo halinde yani birkaç tekne ile grup halinde hareket edip, program yapıp, tecrübe değişimlerini sağlamaktır. Filo, önde giden kurs teknesini filo başı olarak takıp edecektir. Bizden daha önce Gezi Yatçılığı Eğitimi (TUYEP YY2) kursunu bitirdikten sonra bizim teknelerimizden birini kiralayıp kullanabileceksiniz.

Burada amaç sizlere bugüne kadar verdiğimiz eğitimler sonunda geldiğiniz noktayı kendinize ispat etmenizi sağlamak ve eksik kalan son ayrıntıları dışarıdan yapılacak küçük uyarı ve söyleşiler ile iyileştirmektir.

 

Süre
6 Gün
Konaklama
Teknelerimizde üçer çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilik yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız da vardır. Kurs boyunca teknede konaklayabilirsiniz.
Rotalar

Seyirler toplu olarak başlar ve biter. Lider tekne iskeleden en son ayrılır ve ilk olarak yanaşır. Gerekirse size yardım eder. Her sabah skipper brifinginde hava durumu /raporu, navigasyon konuları ve günlük program konuşulur. 

Marmaris (Netsel Marina) - Hisarönü - Marmaris rotasında hem en güzel koyları göreceksiniz hem de kursumuz için ideal rüzgarları bulma şansımız yükselecektir. Rüzgar ve deniz koşullarına göre kurslarımızı daha önceden belirtmek koşuluyla farklı bir rotada da gerçekleştirebiliriz. Bol pratik yaparak sizin öğrenme şeklinize göre bilgilerinizi arttırmaya çalışacağız. Hava durumuna göre, her gün başka bir koya yanaşacağız.

Alternatif Rotalar
Marmaris – Göcek – Marmaris
        
Tekneye Giriş:        Cumartesi saat 17.00’ den itibaren.    
Tekneden Çıkış:     Cumartesi saat 09.00’ a kadar.    

Tur başlangıcı:        Pazar sabah saat 10.00’ da
Tur bitişi:                 Cuma akşam saat 17.00’ da

Günlük Programımız
Uyandıktan sonra her sabah 1 saat hafif bir yürüyüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adalelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Dilerseniz de pırıl pırıl sularda yüzüp güne ferah bir şekilde başlayabilirsiniz. Kahvaltımızı edip 10:00'da skipper brifingine başlayacağız. Rüzgar başlayınca da denize çıkacağız. Günlük 15 - 20 deniz mili yol tutup bol bol manevra antrenmanı yapacağız. Akşamüstü farklı bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. Dilerseniz teknede yemek hazırlayabilirsiniz, isterseniz koylardaki restoranlarda da yemek yiyebiliriz. 
Fiyata Dahil Olanlar
Teknede konaklama
Katılımcı sertifikası
Bir adet t-shirt
Çarşaf/kılıf/pike
 
Yan Masraflar
Transitlog: 105€
Teknenin son temizliği: 100€
Depozito bedeli: 1500€ (Depozito sigortası almak için bizden bilgi alabilirsiniz.)
Yakıt
Bağlama ücretleri
Yiyecek ve içecekler
 
Rezervasyon / Ödemeler

Planladığınız tarihi bize e-mail aracılığıyla bildirmenizi rica ediyoruz. Rezervasyon teyidinizin yanında bilmeniz gereken önemli detaylar ve yatımıza nasıl ulaşacağınız hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Kapora gönderdikten sonra rezervasyonunuz kesinleşecektir. Ücretin kalan kısmını tekneye ulaştığınızda peşin olarak ödemenizi rica ediyoruz. Kursunuzun başlamasına 4 hafta kaladan itibaren talep edeceğiniz değişiklik ve iptallerde yaptığınız ön ödemeyi size geri ödememiz maalesef mümkün olmayacaktır. Ücretlerin hesaplanmasında Merkez Bankasının günlük döviz satış kurları esas alınacaktır.

Genel Şartlar
Filotilla için Genel Şartlar geçerlidir.
Galeri