Yoga ve Yelken

26 Eylül - 2 Ekim

İçinde bulunduğumuz doğanın ve kendimizin farkına varıp özümüze dönmek ve kendimizle başbaşa kalmak için yelken ve yoga aktivitemizi yarattık. Sonbaharda ikincisini düzenleyeceğimiz Yelken ve Yoga etkinliğimizle sezonun en sakin günlerinde ne kadar şanslı olduğumuzun farkına varacağız.

​Biraz denizcilik, biraz yelken eğitimi yapıp bol bol denize gireceğiz. Sabah ve öğleden sonra bağlı olduğumuz iskelelerde ve muhteşem manzaralı tepelerde yoga, meditasyon ve nefes çalışmalarıyla tazelenip dinleneceğiz.

Daha önce hiç denize çıkmamış veya yoga yapmamış olabilirsiniz. Bu etkinliğimizde hiçbir denizcilik veya yoga tecrübesi şart değil. Hatta belki de denizle ve yoga'yla tanışmanıza aracı olacak bu birliktelik sayesinde ruhsal rahatlamanın yanında fiziksel olarak da kendinizi bambaşka hissedeceksiniz. Ekin Karayiğit rehberliğinde yapacağımız nefes çalışmaları ve meditasyonlarla yoganın belki de hiç düşünmediğiniz yönlerini keşfetme fırsatı bulacaksınız.

​Şahane bir coğrafyada mükemmel bir deniz manzarasıyla mavi ve yeşilin en güzel tonlarının bir araya geldiği en güzel mevsimde yazın son demlerinin tadını çıkartacağız. 

Altı gün sürecek etkinliğimiz 26 Eylül Cumartesi günü Marmaris Netsel Marina'daki teknede buluşma ve tanışma ile başlayıp 2 Ekim Cuma günü akşam marinaya dönüşümüzle sona erecek. Marmaris'in Hisarönü koylarının masmavi denizlerinde ve yemyeşil doğasında olacağız

Ekim'in ilk haftasında havalar en gzüel sıcaklıklarında, deniz en ideal koşullarındayken sakinliğin ve dinginliğin tadını çıkarmak için siz de kaçın gelin=)

Rotalar

Bozburun Yarımadası ve Hisarönü Körfezi

Marmaris Marina çıkışlı yeniden Marmaris’e dönüş

Çitflik Koyu - Serçe Limanı - Dirsek Bükü - Söğüt - Bozukkale - Marmaris

Günlük Program

1. Gün

Marmaris - Çiftlik Koyu

Marmaris’ten teknemiz ile yola çıkıyoruz. Sabah tekne üzerinde temel güvenlik ve seyir bilgileri verildikten sonra sırasıyla İçmeler, Turunç ve Kumlubük’ten geçerek özel bir koy olan Çiftlik’e ulaşarak seyir sonunda iskeleye bağlanacağız.

Seyir boyunca temel yelken eğitimi verilecek olup, imkanımızın olduğu noktalarda deniz molası vereceğiz.

Akşamüstü bağlandıktan sonra sakinleyip ilk meditasyon seansımızla güneşi uğurlayacağız.

Konaklama Çiftlik’te teknemizde.

2. Gün

Çiftlik Koyu - Serçe Limanı

Çiftlik Koyu’ndan taptaze bir güne uyandıktan sonra Uma ile erken yoga seansımızda nefes egzersizleriyle güne başlayacağız. Bu dinlendirici ve tazeleyici seanstan sonra kahvaltımızı edeceğiz. Kahvaltı sonrasında Çiftlik Koyu'ndan demir alıp Armella ve Arap Adası mevkilerinden geçerek Bozburun Yarımadası’nın en güney noktası olan Serçe Limanı’na yelken seyrimiz olacak.

Seyir süresince temel yelken eğitimi verilecek olup, imkanımızın olduğu noktalarda deniz molası vereceğiz.

Akşamüstü Serçe Limanı'nın bakir doğası eşliğinde sakinleme seanslarımız olacak. 

Konaklama Serçe Limanı’nda teknemizde.

3. Gün

Serçe Limanı - Dirsek Bükü

Sabah Serçe Limanı’nda dingin yoga seansımızdan sonra demir alıp Dirsek Bükü'ne doğru yola çıkacağız. Yolda Çanak Limanı'ndaki yüzme molasıyla yelken seyrimizin keyfini arttıracağız.

Akşamüstü Dirsek Bükü'ne demirledikten sonra yine dinlendirici seanslarımız olacak.

Konaklama Dirsek Bükü'nde teknemizde.

4. Gün

Dirsek Bükü - Söğüt

Dirsek Bükü'nden yola çıktıktan sonra, Tavşanbükü ve Kızıl Ada'yı takip ederek Bozburun’a ineceğiz. Kızıl Ada'nın arkasındaki adaçayı ve kekik kokulu koylardan birinde yüzme molası verdikten sonra akşamüstü Söğüt'e bağlanacağız.

Konaklama Söğüt'te teknemizde.

5. Gün

Söğüt - Bozukkale

Sabah Söğüt'te meditasyon ve kahvaltıyla başladığımız güne pruvamızı Bozukkale'ye çevirerek devam edeceğiz. Lezzetli bir yelken gününü Oğlan Boğuldu'daki deniz molası takip edecek. Akşamüstü bağlanacağımız Bozukkale'de dinlendikten sonra Ekin ile özümüze dönüp geride bıraktığımız günü ruhumuza işleyeceğiz.

Konaklama Bozukkale’de teknemizde.

6. Gün

Bozukkale - Marmaris

Bozukkale’den yola çıkarak Marmaris’e geri döneceğiz. Bir aksilik olmadığı takdirde öğleden sonra Marmaris’e ulaşmayı planlıyoruz ve faaliyetimiz Marmaris’te son buluyor.

İsteyenler Marmaris’te ertesi gün saat 09:30’a kadar teknede konaklayabilirler.

Katılımcı Sayısı

Etkinliğimizin düzenlenmesi için minimum katılımcı sayısı dörttür.

En fazla kabul edebileceğimiz misafir sayısı teknedeki konaklama imkanlarından ötürü beştir.

Daha fazla katılımcı olması durumunda ikinci tekneyi de tura dahil edebiliriz.

Konaklama
Teknelerimizde üçer çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilik yataklar mevcuttur. Havanın uygun olması durumunda havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız da vardır. Etkinliğimiz süresince teknede konaklayacağız.
Yanınızda getirilmesi gerekenler

- Güneş Kremi

- Kişisel İlaçlarınız

- Bir Çift Yelken Eldiveni

- Kaymaz Kauçuk Tabanlı Altı Açık Renkli Tekne Ayakkabısı

- Şapka

- Güneş Gözlüğü ve Arkadan Bağlamak için Bant

- Güneşten Korunmak için Uzun Kollu Tişört ve İnce Bir Spor Pantolon

- Yağmurluk ve Rüzgarlık (Özellikle Bahar ve Kış Ayları için)

- Terlik ve Rahat Bir Spor Ayakkabı

 

Önemli: Yoga matlarını sizin için biz tedarik edeceğiz. Ancak dilerseniz kendi matlarınızı da getirebilirsiniz.

Fiyatlar
Kişi başı 750€
Fiyata Dahil Olanlar

Konaklama

Yoga rehberliği

Yelken eğitimi

Transitlog

Son temizlik

Marina masrafları

Yakıt

Duş havlusu, yatak kılıf ve çarşafları

Fiyatın Dışındakiler
Yiyecek ve İçecekler
Yoga Rehberimiz Ekin Karayiğit
Rezervasyon ve İletişim
Tüm sorularınız veya etkinliğimize katılım talebiniz için bizi 0536 929 9031 numaralı telefondan aramanızı rica ediyoruz.
paylaş :