YY2 - Gezi Yatçılığı Eğitimi

Bu kurstan sonra yelkenci ve denizci olacakınız ve bir skipperin yanında mürettebat olarak denize çıkıp vardiya tutabilirsiniz. 
Bu kurs sonunda TUYEP YY2 ve IYT Bareboat Skipper sertifikaları alabilirsiniz.


Kurs Konuları 
TEMEL EĞİTİMİN TEKRARLARI
MOTORLU YANAŞMA (1. BÖLÜM)
NAVIGASYON
MOTORLU MOB (DENİZE ADAM DÜŞTÜ MANEVRASI)
GPS VE VHF KULLANMA (TEMEL)
CANSALI VE FİŞEKLER KULLANMA (TEORİ)
MOTOR BİLGİSİ (TEMEL)


ÖNEMLİ: TUYEP YY2 KURSUNA KATILIM ÖNKOŞULLARINDA MUTLAKA AMATÖR DENİZCİ BELGESİNE SAHİP OLUNMALI VE DAHA ÖNCE EN AZ BİR KERE DENİZE ÇIKMIŞ OLMALISINIZ.

 

Tarihler
Müsait olan tarihler (haftalar) için Kurs Tarihleri sayfasını inceleyebilirsiniz
Kurs Süresi
6 Gün
Konaklama
Teknelerimizde üçer çift kişilik kamaralar ve salonda tek kişilik yataklar mevcuttur. Yaz aylarında havuzlukta ya da güvertede yatma şansınız da vardır. Kurs boyunca teknede konaklayabilirsiniz.
Rotalar

Marmaris (Netsel Marina) - Hisarönü - Marmaris rotasında hem en güzel koyları göreceksiniz hem de kursumuz için ideal rüzgarları bulma şansımız yükselecektir. Rüzgar ve deniz koşullarına göre kurslarımızı daha önceden belirtmek koşuluyla farklı bir rotada da gerçekleştirebiliriz. Kış mevsiminde kurslarımız civar koylardaki tesislerin kapalı olmasından dolayı Marmaris koyu içerisinde yapılmaktadır. Bol pratik yaparak sizin öğrenme şeklinize göre bilgilerinizi arttırmaya çalışacağız. Hava durumuna göre, her gün başka bir koya yanaşacağız. 

Tekneye Giriş:        Cumartesi saat 17.00’den itibaren.    
Tekneden Çıkış:     Cumartesi saat 09.00’a kadar.    

Kurs başlangıcı:     Pazar sabah saat 10.00’da.
Kurs bitişi:              Cuma akşam saat 17.00’da.

Günlük Programımız
Uyandıktan sonra her sabah 1 saat hafif bir yürüyüşe katılabilirsiniz. Güzel koyların manzaralarını seyrederken adalelerimizi farklı hareketlerle gevşeteceğiz. Dilerseniz de pırıl pırıl sularda yüzüp güne ferah bir şekilde başlayabilirsiniz. Kahvaltımızı edip 10:00'da kurslarımıza başlıyoruz. Rüzgar başlayınca da denize çıkacağız. Günlük 15 - 20 deniz mili yol tutup bol bol manevra antrenmanı yapacağız. Akşamüstü farklı bir koyun iskelesine yanaşıp dinlenebilirsiniz. Dilerseniz teknede yemek hazırlayabilirsiniz, isterseniz koylardaki restoranlarda da yemek yiyebiliriz. 
Eğitmeniniz yemekte sizin misafiriniz olacak.
 
Kurs Katılımcı Sayısı
En az 3 kursiyer olunca kursumuzu gerçekleştirebiliyoruz. Türkiye Yelken Federasyonu Eğitim Yönergelerine göre YY2 kurslarında katılımcı sayısı en fazla 5 olabilmektedir.
Fiyatlar

Kişi başı 650€ (KDV Hariç)

TUYEP logbook ücreti 200 TL.


IYT Bareboat Skipper ehliyeti için 150€ ekstra ücret alınıyor. 
IYT VHF sertifikası için bu kurs esnasında eğitim alıp son günde kısa bir yazılı sınava girmeniz gerekiyor. VHF sertifikası ücreti de 100€'dur.

Fiyata Dahil Olanlar
Teknede konaklama
Eğitmen ücreti
Katılımcı Sertifikası
Bir adet t-shirt
Çarşaf/kılıf/pike
Teknenin son temizliği
Transitlog
Yakıt
Yan Masraflar
Yiyecek / içecekler
Rezervasyon / Ödemeler

Kurs Tarihleri sayfasında seçtiğiniz tarihte kayıt olabilmek için bize bir e-posta gönderebilir veya iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon teyidinizin yanında bilmeniz gereken önemli detaylar ve yatımıza nasıl ulaşacağınız hakkında sizi bilgilendireceğiz. Kapora gönderdikten sonra rezervasyonunuz kesinleşecektir. Ücretin kalan kısmını tekneye ulaştığınızda peşin olarak ödemenizi rica ediyoruz. Kursunuzun başlamasına 4 hafta kaladan itibaren talep edeceğiniz değişiklik ve iptallerde yaptığınız ön ödemeyi size geri ödememiz maalesef mümkün olmayacaktır. Ücretlerin hesaplanmasında Merkez Bankasının günlük döviz satış kurları esas alınacaktır.

Genel Şartlar
TUYEP YY2 Kursu için Genel Şartlar geçerlidir.
Galeri