TUYEP Nedir ?

Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı (TUYEP), Türkiye Yelken Federasyonu ve Uluslararası Yelken Federasyonu işbirliğiyle oluşturulmuş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı bir eğitim programıdır. Yelkenle yeni tanışanlardan yelkenle yaşayanlara kadar herkesi kapsayan, standartlarla güçlendirilmiş bir eğitim müfredatına sahiptir. 

 

TUYEP YY1 (Yelkenli Yatçılığın Temelleri)
Yelkenlilerle ve yelken prensibiyle tanışmayı amaçlayan bir eğitimdir. Eğitimler sonunda            200TL karşılığında alınan Logbook'a eğitim derecesi işlenir.
Süresi: 6 gün
Fiyat: 550€

TUYEP YY2 (Yelkenli Gezi Yatçılığı)
Yelkenle seyir becerilerini arttırmayı, kişiyi sorumlu bir denizci yapmayı hedefleyen eğitim programıdır. Eğitimler sonunda 200TL karşılığında alınan Logbook'a eğitim derecesi işlenir.
Süresi: 6 gün
Fiyat: 650€

TUYEP YY3 (Üst Düzey Yatçılık)
Temel yelken ve denizcilik bilgileri özümsemiş kişilerin yurtiçinde ya da yurtdışında tekne kiralayıp bu teknenin bütün sorumluluğunu alabilecek bireyler olmasını amaçlayan eğitim programıdır. Eğitimler sonunda 200TL karşılığında alınan Logbook'a eğitim derecesi işlenir. Aynı zamanda TUYEP YY5 (Yelkenli Yatçılık Eğitmeni) kursu için de bir ön koşuldur.
Süresi: 5 gün eğitim + 1 gün sınav
Fiyat: 650€

TUYEP YY5 (Yelkenli Yatçılık Eğitmeni)
Yelken ve denizcilik konularını meslek edinip bilgilerini başkalarına aktarmak üzerine kariyer yapmak isteyenlerin alması gereken eğitimdir. Gerekli bilgiler için lütfen bize e-mail yoluyla ulaşınız.
 

Katılım
Katılmak istediğiniz ehliyet programıyla ilgili olarak bize e-mail yoluyla ulaşmanızı rica ediyoruz. Ayrıca Kurs Tarihleri sekmesinden planlamış kurs programını kontrol edebilirsiniz.
Genel Şartlar
TUYEP sertifikaları için Genel Şartlar geçerlidir.